Boże Narodzenie piernikiem pachnące ONLINE

Boże Narodzenie piernikiem pachnące ONLINE

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Jak co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowuje wyjątkową ofertę. Boże Narodzenie piernikiem pachnące, to propozycja nie tylko dla smakoszy piernikowych specjałów, ale także dla tych, którzy poszukują niecodziennych atrakcji w Muzeum. To oferta dla wszystkich, którzy pragną włączyć się w wir przedświątecznych przygotowań, a przy tym ciekawie spędzić czas w instytucji kultury. W tym roku – niestety – zapraszamy na spotkania wirtualne:

18 grudnia 2020 r. w Muzeum Toruńskiego Piernika (ul. Strumykowa 4) – oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu – proponujemy udział w szeregu atrakcji. Piernik, jako nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia jest punktem wyjścia, ale też motywem przewodnim przygotowanych propozycji.

Prelekcje przygotowane i prowadzone przez pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu wprowadzą w tematykę piernikarską i świąteczną, zaś spotkanie z podróżnikiem – Jędrzejem Majką przybliży korzenne ingrediencje oraz środowisko naturalne zamorskich przypraw. Egzotyczne aromaty piernikowych przypraw, to równocześnie zapowiedź świątecznych przygotowań w kuchni. Propozycja pod nazwą Boże Narodzenie z piernikowym smakiem, zaproponowana przez szefa kuchni z toruńskiej Restauracji Monka, to spotkanie, które będzie zapowiedzią kulinarnych przygotowań do Świąt. Paweł Zasławski w nieoczywisty sposób połączy smaki, nawiązując do popularnych bożonarodzeniowych potraw. Pokaz prowadzony przez znanego kucharza zaostrzy apetyt na kolejne piernikowo-świąteczne doznania, których kulminacją będzie występ artystyczny. Muzyczny akcent – kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu Ewy Falkowskiej oraz Pawła Głowińskiego – wprowadzą uczestników w świąteczny nastrój.

PROGRAM działań online

godz. 11.00 – Majstersztyk piernikowego snycerstwa

Prowadzenie: Małgorzata Mikulska-Wernerowicz (Dział Historii Toruńskiego Piernikarstwa Muzeum Okręgowego w Toruniu)

godz. 12.00  – Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat – spotkanie z podróżnikiem, autorem książek, Jędrzejem Majką

godz. 14.00 – Piernik – bożonarodzeniowy specjał – pokaz kulinarny

Prowadzenie: Krzysztof Lewandowski (Dział Historii Toruńskiego Piernikarstwa Muzeum Okręgowego w Toruniu)

godz. 15.00 – Piernikowe smaki zamknięte w słowach

Prowadzenie: dr Aleksandra Kleśta-Nawrocka (Dział Historii Toruńskiego Piernikarstwa Muzeum Okręgowego w Toruniu)

godz. 16.00 – Boże Narodzenie z piernikowym smakiem – pokaz kulinarny

Prowadzenie: Paweł Zasławski, szef kuchni z Restauracji Monka

godz. 17.00 – Pieśni na Boże Narodzenie – koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych

Wykonanie: Ewa Falkowska; Paweł Głowiński

Ponadto:

Konkurs muzealny – Piernikowe Boże Narodzenie

Nagroda – bezpłatne wejście do Muzeum Toruńskiego Piernika

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164915

Skip to content