BohaterON – włącz historię! w CK Browar “B”

Pomnik Powstania Warszawskiego

BohaterON – włącz historię! w CK Browar “B”

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W akcji od kilku lat czynny udział bierze również Włocławek.

Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku w dniu 23.09.2020 r. o godz. 17:00. zaprasza na premierę filmu dokumentalnego „Pamiętnik: Władysław” oraz na spotkanie z jego twórcami. Wstęp wolny.

 

 

Film o Powstańcu Warszawskim Władysławie Rosińskim ps. Zapałka to pierwsza odsłona serii dokumentalnej “Pamiętnik” wyprodukowanej przez Grupę Filmową “Z przypadku”. Bohater odcinka opowiedział o swoich przeżyciach z lat młodości, które przypadły na czasy drugiej wojny światowej. Głównym celem tej produkcji jest przede wszystkim uwiecznienie oraz popularyzacja ważnych i poruszających historii, których tłem był terror okupanta. Zapraszamy na spacer po mieście, w którym wszystko się zaczęło…

Organizator prosi o przestrzeganie obostrzeń związanych z koronawirusem.

Specjalna oferta dla szkół

W dniach 24.09.2020 r. oraz 29.09.2020 r. Centrum Kultury „Browar B.”  proponuje lekcję historii w szkole. Podczas 45 minut zaprezentowany zostanie film dokumentalny „Pamiętnik: Władysław” wraz ze spotkaniem z jedną z autorek materiału – Pauliną Miller, która jest także wolontariuszką w Muzeum Powstania Warszawskiego. Będzie także możliwość napisania kartek do Powstańców Warszawskich. Rezerwacji terminu oraz wszelkie inne ustalenia można dokonać pod numerem telefonu 54 4270236.

Źródło: ckbrowarb.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6883012