Bliski Wschód 1999-2009 – spotkanie z Jerzym Wierzbickim

Grand Mosque

Bliski Wschód 1999-2009 – spotkanie z Jerzym Wierzbickim

Muzeum Okręgowe w Toruniu - logoMuzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na spotkanie z fotografem, dokumentalistą, podróżnikiem Jerzym Wierzbickim, które odbędzie się 27 października o godzinie 17.00 w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą. Wstęp wolny!

Prezentacja skupi się wokół Bliskiego Wschodu sprzed wojny domowej, która zniszczyła dziedzictwo materialne tamtej części świata. Główny akcent będzie położony na Syrię, Kurdów, drugą wojnę w Iraku oraz polskiej obecności w tym kraju w ramach “Operacji Wolność dla Iraku” w 2003 roku.

Część spotkania poświęcona zostanie Omanowi, w którym mieszkał i pracował Jerzy Wierzbicki. Będzie to jego osobiste spojrzenie na tamten region, z perspektywy kogoś nienależącego do tamtejszej kultury.

Jerzy Wierzbicki (ur. 1975) – fotograf dokumentalista. Od połowy lat 90 dokumentował zmiany społeczne i ekonomiczne w Gdańsku. W 2001 roku rozpoczął prace nad dokumentalnym projektem o Górnym Śląsku, zakończonym w 2005 roku i wystawianym pod tytułem “Postindustrial Silesia”. Kilkukrotnie był nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach fotografii prasowej i artystycznej. Był członkiem kilku archeologicznych misji polskich i zagranicznych, pracujących na Bliskim Wschodzie w latach 1999-2015. Od 2007 do 2015 roku mieszkał i pracował jako fotograf w Sułtanacie Omanu. Od drugiej połowy 2011 roku prowadził ekspedycje na największą piaszczystą pustynię świata ‘The Empty Quarter” (Ar Rub Al Khali).

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010520