Biblioteka także dla seniorów

PBW w Bydgoszczy dla osób starszych i niepełnosprawnych

Biblioteka także dla seniorów

PBW BydgoszczPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy wychodzi ze swoją ofertą kulturalną i edukacyjną do środowiska lokalnego. Pamięta o osobach starszych, które ze względu na pewne ograniczenia ruchowe nie mogą sprawnie się przemieszczać. Wobec tego bibliotekarze przyjeżdżają do seniorów z Domu Dziennego Pobytu i tam prezentują prelekcje na różne tematy, połączone z głośnym czytaniem książek. Często spotkaniom towarzyszy wystawa zbiorów bibliotecznych.

Biblioteka organizuje także cykliczne spotkania z osobami niewidomymi i słabowidzącymi, na których prowadzi akcję Głośnego Czytania. Tematyka spotkań bibliotecznych i czytanych książek uzależniona jest od bieżących wydarzeń, rocznic itp. To sprawia seniorom wiele radości i zawsze przyczynia się do ożywionej dyskusji. Z myślą o tych osobach biblioteka poleca audiobooki, zakupione m.in. z realizowanego aktualnie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Książnica proponuje również seniorom kursy komputerowe oraz  kursy języka angielskiego dla osób początkujących i zaawansowanych.

Takie przedsięwzięcia są okazją do przedstawienia kulturotwórczej roli biblioteki (wernisaże, prelekcje, zajęcia edukacyjne, wystawy), a także zaprezentowania jej bogatych zbiorów. Natomiast starsze osoby cenią je ze względu na możliwość spotkania się w większym gronie i porozmawiania na interesujące ich tematy.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego
ul. Skłodowskiej-Curie 4
85-094 Bydgoszcz
tel. 52 341 30 74, 52 341 19 84
e-mail:
pbw@pbw.bydgoszcz.pl
www.pbw.bydgoszcz.pl

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895156