Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu zaprasza na konferencję online w ramach projektu “Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego”

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu zaprasza na konferencję online w ramach projektu “Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego”

 

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

21 października 2020 r. w godzinach 14.00-18.30 odbędzie się konferencja online „Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w kształceniu wyprzedzającym”. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu “Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego” przez Bibliotekę Pedagogiczną im. gen bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli biorących udział w ww. projekcie.

W trakcie konferencji zostanie omówiona strategia kształcenia wyprzedzającego, której istotą jest aktywne organizowanie i przyswajanie wiadomości przez uczniów przed lekcją. Prelegenci zaproponują, jak można przeorganizować tradycyjne kształcenie, aby zainteresować ucznia nauczanym przedmiotem. Wskażą narzędzia i materiały, które wspomagają pracę nauczyciela i ucznia. Podzielą się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu zajęć metodą odwróconej klasy.

Program

14.00-14.45 – Strategia kształcenia wyprzedzającegoszansa na podmiotowość ucznia,  prof. Stanisław Dylak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

14.45-15.30 – Kształcenie wyprzedzające a odwrócona klasa, Halina Król, Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji, Kraków.

15.30-16.15 – Strategia wyprzedzająca w nauczaniu. Lekcja odwrócona, Barbara Iwanowska, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

16.15-17.00 – Flipped Classroom, czyli o szkole „do góry nogami”, Magdalena Piekarska, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

17.00-17.45 – Jak być mentorem na lekcji i jak zaangażować zespół klasowy, czyli słów kilka  o nauczaniu wyprzedzający, Marek Grzywna, Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu.

17.45-18.30 – Uczenie się wymaga działania – o pracy w grupach online, Magdalena Jurewicz, Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164963

Skip to content