Biblioteka bezglutenowa – konkurs dla bibliotekarzy!

Biblioteka bezglutenowa – konkurs dla bibliotekarzy!

 

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firma Good Books zapraszają wszystkie biblioteki w Polsce do udziału w konkursie i tworzenia półki z książkami na temat celiakii oraz diety bezglutenowej – publikacje wysyłane są za darmo.

Aby otrzymać zestaw książek, należy wykonać jedno z trzech zadań i wysłać je za pomocą formularza, który znajduje się na stronie projektu bibliotekabezglutenowa.pl lub mailowo na adres: konkurs@bibliotekabezglutenowa.pl:

  1. Napisz wiersz, składający się z minimum 6 linijek o tematyce glutenu, celiakii lub diety bezglutenowej.
  2. Zrób zdjęcie na temat bezglutenowego odżywiania.
  3. Wyślij przepis na wymyślone przez siebie danie bez glutenu.

Zwyciężają wszystkie kreatywne i merytorycznie poprawne odpowiedzi.

Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, autorką książki „Co je Jan?” (pracownia graficzna Mile Widziane). Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.

Stowarzyszenie chce, by w każdej bibliotece w Polsce na półce z książkami o dietach i zdrowym odżywianiu znalazły się także publikacje dla osób na diecie bezglutenowej.

Źródło: www.celiakia.pl

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164600

Skip to content