Bibliografia z okazji stulecia niepodległości Polski

Bibliografia z okazji stulecia niepodległości Polski

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przygotowała bibliografię 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości: bibliografia w wyborze za lata 1990-2018, której zadaniem jest ułatwienie dostępu do materiałów opisujących wydarzenia i postacie historyczne, a także publikacji o charakterze metodycznym i repertuarowym.

Bibliografia rejestruje piśmiennictwo dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości i historii świętowania tego wydarzenia w naszym kraju, publikacje prezentujące sylwetkę i działalność Józefa Piłsudskiego i innych osób szczególnie zasłużonych dla odzyskania przez nasz kraj wolności (I. Daszyński, R. Dmowski, W. Korfanty, I. J. Paderewski i W. Witos), a także scenariusze (głównie apeli i spektakli) przydatne do organizowania obchodów odzyskania niepodległości. Spis zawiera łącznie 316 pozycji bibliograficznych z lat 1990-2018. Zarejestrowane zostało wyłącznie piśmiennictwo znajdujące się w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, a także scenariusze obchodów rocznicowych dostępne w internecie. Spis jest adresowany przede wszystkim do nauczycieli, wychowawców i bibliotekarzy, pracowników i członków różnych instytucji i organizacji – organizatorów uroczystości jubileuszowych, a także wszystkich osób interesujących się historią Polski.

Dzięki środkom finansowym, przekazanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, bibliografia ukazała się w formie drukowanej (osoby zainteresowane mogą otrzymać ją nieodpłatnie w Informatorium Biblioteki). Jest także dostępna w wersji elektronicznej na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac. Marcin Żynda
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką
oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181663

Skip to content