Bezpłatne warsztaty online “Domowe studio filmowe”

Bezpłatne warsztaty online “Domowe studio filmowe”

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza na zajęcia z cyklu “Kadra kultury on-line” pt. “Domowe studio filmowe”. Najbliższe zajęcia odbędą się 7 października w godzinach 17:00-19:00.

Wyposażeni w nowoczesne narzędzia rejestracji łatwo przekazujemy swoje myśli o sobie i świecie, uczestnicząc jak nigdy dotąd w życiu społecznym i w szeroko pojętej kulturze. Jednak potrzebna jest szeroka edukacja w zakresie posługiwania się tymi wynalazkami. Podążamy wciąż za nowinkami, nie zawsze wiedząc jak je wykorzystać, a przecież dają nam one nieograniczone możliwości obrazowania świata. Rewolucja w elektronice poprzez wynalezienie i upowszechnienie nowych narzędzi do rejestracji obrazu i dźwięku dodatkowo daje nam możliwość nieograniczonej komunikacji między ludźmi. Często nie wiemy jak się zabrać za tworzenie komunikatów wizualnych, jak sprawić, żeby by czuć się swobodnie przed kamerą lub zarejestrować ciekawe wydarzenie. Ważna jest kreatywność i umiejętność przelania jej na współczesny język mediów. Wykorzystać kamerę do budowania wizerunku. Uczestnicy warsztatu poznają możliwości, zalety i ograniczenia różnych urządzeń do rejestracji obrazu i dźwięku. Czy smartfon zapewni nam zadowalającą jakość? Jak właściwie go używać, aby wykorzystać wszystkie jego możliwości? Jak komponować kadry, jak korzystać ze światła zastanego lub oświetlenia dostępnego w domu, aby uzyskać jak najbardziej profesjonalny i przyjemny dla oka efekt. Jakich przyrządów używać do stabilizacji obrazu oraz czy warto inwestować w oprogramowania płatne i z jakich darmowych programów korzystać.

Zajęcia prowadzi: Marcin Klawiński –  niezależny producent filmowy i telewizyjny, dokumentalista, reżyser, montażysta, a przede wszystkim operator obrazu. Autor filmów dokumentalnych, reportaży, reklam telewizyjnych. Specjalista produkcji telewizyjnych live i związanych z technologią greenbox. Współautor spektaklu teatralnego dla Baja Pomorskiego „Najmniejszy Bal Świata”, który zdobył znaczące nagrody w kraju i zagranicą. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z TVP, Polsat, TVN. Od wielu lat produkuje dla Ekspresu Reporterów dla telewizyjnej Dwójki.

Domowe studio filmowe

Kadra kultury on-line
DOMOWE STUDIO FILMOWE

Termin:
7 października 2020 r., godz. 17:00-19:00
14 października 2020 r., godz. 17:00-19:00

Rejestracja online TUTAJ

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161537

Skip to content