Bezpłatne warsztaty online dla dzieci w wieku 10-14 lat w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu

Edukacja online

Bezpłatne warsztaty online dla dzieci w wieku 10-14 lat w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu

Biblioteka Miejska im.  W. Kulerskiego w Grudziądzu serdecznie zaprasza dzieci w wieku 10-14 lat na bezpłatne zdalne warsztaty „Edukacja online”, organizowane w ramach projektu „Sieć na kulturę”, który jest realizowany przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie uczyć się przy pomocy Internetu, gdzie szukać przydatnych i wiarygodnych materiałów oraz ćwiczeń. Poznają popularne platformy edukacyjne typu Khan Academy, Coursera, Canva czy Quizizz, w których będą mogli stworzyć wyjątkowe plakaty, prezentacje, posty na Facebooka, quizy i minigry. Bibliotekarze wyjaśnią, czym jest storytelling, czyli sztuka przekazywania historii. Porozmawiają z młodzieżą na temat ekologii – czym są elektrośmieci i jak zmniejszyć ich wpływ na środowisko oraz zastanowią się z nimi, czy serwery w jakikolwiek sposób oddziałują na atmosferę. Po skończonych zajęciach każde dziecko będzie bogatsze o praktyczną wiedzę na temat technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zajęcia rozpoczną się 13 kwietnia i potrwają do 2 czerwca 2021 r. Odbywać się będą 2 razy w tygodniu (wtorek, środa) o godz. 16:00.

Na zajęcia obowiązują zapisy, które przyjmowane są w Dziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej ul. Legionów 28.

Aby wziąć udział w zajęciach należy wypełnić deklarację uczestnika wraz z oświadczeniem, które należy dostarczyć do biblioteki. Deklaracja dostępna na stronie biblioteki – TUTAJ

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 56 46 202 01.

Źródło: Biblioteka Miejska w Grudziądzu

25 marca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181433

Skip to content