Bezpłatne warsztaty edukacyjne online

10 Kwi Bezpłatne warsztaty edukacyjne online

Muzeum POLIN zaprasza szkoły na bezpłatne warsztaty edukacyjne online. To prosty sposób na udział w zajęciach bez wychodzenia z domu – dla nauczycieli atrakcyjna pomoc dydaktyczna, a dla uczniów urozmaicenie domowej nauki poprzez kontakt z kulturą i sobą nawzajem.

W związku z decyzją MKiDN o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury Muzeum POLIN pozostaje zamknięte do odwołania. Jedną z działalności muzeum przeniesionych do Internetu są zajęcia edukacyjne, w tym warsztaty edukacyjne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Postanowiliśmy wesprzeć nauczycieli i nauczycielki w edukacji zdalnej i przygotowaliśmy ofertę warsztatów online dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wykorzystujemy w nich zróżnicowane formy przekazu – pokazujemy filmy, korzystamy z fragmentów nagrań audio, przygotowaliśmy krótkie animacje czy za pośrednictwem platformy Google Arts&Culture razem z młodzieżą zwiedzamy wirtualnie muzeum – mówi Anna Czerwińska, kierowniczka Sekcji Edukacji Szkolnej i Rodzinnej Muzeum POLIN.

To krótkie, intensywne spotkania online, angażujące uczestników w różnorodne działania. Poświęcone są takim tematom, jak: kultura żydowska, powstanie w getcie warszawskim (już 19 kwietnia akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”) i różnorodność tej kultury (jak możemy chronić ją w wirtualnym świecie?). Warsztaty online prowadzone są przez doświadczonych edukatorów i edukatorki Muzeum POLIN, którzy potrafią stworzyć dobrą atmosferę i zachęcić uczniów do zaangażowania się również podczas spotkań wirtualnych.

Dla kogo? Dla całych klas. Kiedy? Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10.00  lub 12.00  (czas trwania: 45 minut). Co i Jak? Tematy warsztatów dla poszczególnych grup wiekowych oraz zasady uczestnictwa dostępne pod linkiem: www.polin.pl/pl/bezplatne-warsztaty-edukacyjne-online

Źródło: inf. prasowa polin.pl



Liczba odwiedzin:

3,058,552