Bezpłatne lekcje muzealne w domu

Bezpłatne lekcje muzealne w domu

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza nauczycieli do korzystania z oferty darmowych zajęć on-line. Programy przygotowano dla uczniów w wieku od pierwszej klasy szkoły podstawowej do szkoły średniej. Na lekcjach, realizowanych na platformie Zoom, przybliżana jest wiedza o postaci Marszałka i jego epoce, ale także nie brakuje okazji do zabawy, tworzenia i dyskusji przy wykorzystaniu różnorodnych aplikacji i narzędzi on-line.

Na najmłodszych czeka film animowany „Mieszkańcy spod Jedenastki”. Klasy 4-6 mogą nauczyć się tworzyć komiksy lub stać się historycznymi detektywami poszukującymi informacji ze stuletnich źródeł. Klasy 7-8 spotkają się z „bostonką”, czyli maszyną drukarską, która była niezbędna dla konspiracyjnej taktyki działaczy Polskiej Partii Socjalistycznej. Szkoły ponadgimnazjalne mogą z kolei zmierzyć się z tematem walki słowem i tajnymi drukami – od konspiratorów z PPS-u do „Solidarności”.

 

 

Źródło: niepodlegla.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895136