Bezpieczni w internecie

Bezpieczni w internecie

KMP Włocławek logo

O tym, czy korzystanie z internetu jest zawsze bezpieczne, jak należy się zachowywać, aby nie paść w sieci ofiarą przestępstwa, rozmawiała z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku policjantka. Spotkanie odbyło w reżimie sanitarnym przy wykorzystaniu platformy służącej do nauki.

Internet dla większości z nas to swoiste „okno na świat”. Korzystając z niego, otrzymujemy potrzebne informacje, czy też zawieramy nowe znajomości. Niestety jest to również medium, które może przysporzyć nam wielu kłopotów. I właśnie o tych pozytywnych – jak i negatywnych – aspektach korzystania z sieci rozmawiała policjantka z uczniami dwóch klas Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku.

Przy wykorzystaniu szkolnej platformy edukacyjnej st. asp. Ewelina Reszczyńska omówiła na początku z młodzieżą pozytywne strony korzystania z internetu, takie jak np. poszerzanie wiedzy, czy też możliwości zawierania znajomości także z rówieśnikami z zagranicy.

Natomiast w dalszej części spotkania funkcjonariuszka wskazała na potencjalne zagrożenia czyhające w sieci. Szczególną uwagę zwróciła na niebezpieczeństwa wynikające z zawierania znajomości z osobami, które, podając się za kogoś innego, mogą chcieć wyrządzić krzywdę. Uczniowie dowiedzieli się również o tym, czy udostępnianie zdjęć kolegów, zamieszczanie o nich opinii jest złamaniem prawa i czy może pociągnąć za sobą niemiłe konsekwencje.

Mamy nadzieję, że dzięki takiemu przekazowi informacji młodzi użytkownicy będą korzystać w odpowiedzialny i bezpieczny sposób z dobrodziejstw internetu.

 

Źródło: wloclawek.policja.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165213

Skip to content