Bezpieczni nad Wodą 2020 – film edukacyjny

Bezpieczni nad Wodą 2020 – film edukacyjny

Kuratorium Oświaty w BydgoszczyCelem filmu jest kształtowanie świadomości z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą, pokazanie działań służb ratowniczych podczas zdarzeń na wodzie,  a także podniesienie świadomości z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z uwagi na panująca pandemię koronawirusa w Polsce i braku możliwości przeprowadzenia działań profilaktycznych w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz z powodu zbliżających się wakacji letnich 2020 zachęcamy do obejrzenia  filmiku “BEZPIECZNI NAD WODĄ”, nakręconego specjalnie dla szkół i placówek oświatowych w naszym regionie, a przygotowany przez Nadgoplańskie WOPR oraz Wojewódzkie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wypadkom nad wodą sprzyja brawura, nieprzestrzeganie regulaminów kąpielisk, lekceważenie zakazu kąpieli, kąpiel po spożyciu alkoholu, niewiedza dotycząca znajomości zasad bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie, słabe rozeznanie zbiornika wodnego, brak umiejętności pływania oraz brak opieki nad dziećmi. Często efektem takich zachowań jest niepełnosprawność i życie na wózku.

Film może stanowić pomoc dydaktyczną przy realizacji zajęć edukacyjnych, na których omawiane i analizowane są zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016737