„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” – zajęcia online dla najmłodszych

„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” – zajęcia online dla najmłodszych

Szkoła Krokodylka Tirka jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, tj. do przedszkolaków i uczniów klas 1-3. W ramach akcji odbywają się edukacyjne spotkania dzieci z Inspektorami Transportu Drogowego.

Najważniejszym celem „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym.

Ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenie SARS-CoV-2 dotychczasowa forma zajęć została zmieniona. Bezpośrednie spotkania edukacyjne w szkołach zastąpiły zajęcia online dostosowane do trybu nauki zdalnej. Zmiana formuły nie wpływa na walor edukacyjne zajęć. Utrzymany został również interaktywny charakter lekcji, a wykorzystywane narzędzia edukacyjne, w postaci m.in. prezentacji multimedialnej, umożliwiają uczniom aktywne uczestnictwo w lekcjach.

Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawia przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych. Tematyka spotkania obejmuje m.in.:

  • zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,
  • bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),
  • konieczności noszenia elementów odblaskowych,
  • identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

 

Zajęcia są uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem jest krokodylek Tirek.

Dodatkowym elementem lekcji online jest także możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący zajęcie prezentuje m.in. elementy umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD.

Lekcje online w formie wideokonferencji realizowane są wyłącznie z dziećmi z klas 1-3.

Kontakt w sprawie zajęć: lekcja@gitd.gov.pl

Źródło: gitd.gov.pl

Fot. gł. gitd.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129170