Bezpieczeństwo: enter – seminarium dla nauczycieli

Cyberbezpieczeństwo

Bezpieczeństwo: enter – seminarium dla nauczycieli

24 października (środa) 2018 r. w godzinach 14.30-18.30 Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4 zaprasza na seminarium dla nauczycieli zatytułowane Bezpieczeństwo: enter.

Celem seminarium jest prezentacja zagrożeń wynikających z korzystania z internetu, próba określenia psychologicznego portretu sprawcy i ofiary oraz propozycja działań psychologicznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Problemy dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz pomocy ofiarom cyberprzestępców będą prezentowane przez doświadczonych fachowców.

Pani Angelika Tracz, prezes Stowarzyszenia Demagog, w wystąpieniu Krytyczny umysł w walce o prawdę – jak radzić sobie z nieprawdziwymi informacjami w internecie? zwróci uwagę na nadmiar informacji w internecie i trudności związane z ich weryfikacją. Dezinformacja, celowa manipulacja faktami oraz selektywny dobór faktów mogą przyczynić się do manipulowania całymi grupami społecznymi.

Pan Robert Preus, dyrektor Kujawsko Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, w referacie W (nie)bezpiecznej sieci… będzie mówił o poziomach bezpieczeństwa w internecie.

Aspirant sztabowy Marcin Matysek z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w wystąpieniu Zagrożenia w sieci zajmie się problemem pedofilii, omówi metody działania sprawców oraz sposoby zapobiegania przestępstwu. Zwróci uwagę na zagrożenia wynikające z korzystania z mediów społecznościowych. Poruszy temat bezpieczeństwa przeglądarek i podpowie, jak skutecznie zapewnić sobie anonimowość oraz dbać o prywatność w internecie. Zajmie się problemem cyberbullyingu, opowie, na co zwrócić uwagę i jak zapobiegać cyberprzemocy.

Panie Agnieszka Fajfer i Milena Burdach-Szydłowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu w wystąpieniu Kim jest sprawca, a kim ofiara cyberprzemocy? Charakterystyka psychologiczna sprawcy i ofiary zaprezentują portret psychologiczny sprawcy i ofiary przemocy w internecie oraz przedstawią działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży – sprawców i ofiar cyberprzemocy.

Na zakończenie seminarium pani Ewa Zaremba-Stanek z Księgarni Czas na Kafkę w wystąpieniu Złapani w SIEĆ – zagrożenia wirtualnego świata na wybranych przykładach literatury młodzieżowej zaprezentuje wybór książek dla dzieci i młodzieży, w których poruszone zostały problemy cyberprzemocy.

Tematyka seminarium wpisuje się w kierunki polityki oświatowej państwa określane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (60 miejsc), decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Do pobrania: Program seminarium

Oprac.
Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134465