Baw się z MOB w opencaching!

Ukryty skarb w MOB

Baw się z MOB w opencaching!

„Skarb bydgoski” prezentowany w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy wzbudza coraz większe zainteresowanie. Niewątpliwie jest to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu.

A wakacje to idealny czas, żeby wziąć udział w niezwykłej przygodzie! Muzeum proponuje zabawę w opencatching.

Zapraszamy do poszukiwań tajemniczej skrytki z nagrodami. Zabawa rusza 24 sierpnia 2018 roku o godz. 12.00.

Jak grać:

Zaloguj się na stronie opencaching.pl i odszukaj współrzędne naszego zaszyfrowanego schowka (OP8TWX). Weź udział w zabawie i bądź jedną z trzech osób, które odnajdą skrytkę i zdobędą „złotą monetę”.

To okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, świetnej zabawy, która może zaangażować całą rodzinę i dodatkowo szansa na obejrzenie wystawy „Skarb bydgoski”.

Opencaching to polska wersja gry terenowej, która polega na poszukiwaniu skrytek. Ukryte skrzynki mogą być wszędzie (pod ławką w parku, przymocowane do drzewa, wkopane częściowo w ziemię). Skrytki zawierają dziennik odwiedzin, tak aby można pozostawić swój ślad, czasami można znaleźć też drobne upominki na wymianę. Lokalizacja ukrytej skrzynki przekazywana jest uczestnikom gry poprzez współrzędne geograficzne w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych. Dodatkowym walorem zabawy jest pozyskanie informacji o charakterze krajoznawczym miejsca ukrycia oraz ewentualnych innych atrakcjach turystycznych w okolicy.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010449