Baśniowo dzieciom w Operze

Baśniowo dzieciom w Operze

 

Baśń braci Grimm zamieniona na operę? Ależ tak! „Jaś i Małgosia” to świetnie zorkiestrowana i wymagająca dobrych głosów baśniowa opera, atrakcyjna zarówno dla młodej, jak i dojrzałej publiczności. Zapraszamy do Opery Nova od 21-24 września 2017 r. „Na żywo” widzimy obrazy, których nie zarejestruje kamera filmowa, słyszymy muzykę, której nie odda najlepsze nagranie. To niepowtarzalne przeżycie, bo nigdy nie ma takiego samego spektaklu, każdy ma swoją wewnętrzną energię  i rytm.

W rolach tytułowych wystąpią kolejno: jako Małgosia – Krystyna Nowak (po raz pierwszy w tej roli) i Magdalena Polkowska, jako Jaś – Darina Gapicz i Dorota Sobczak. W roli Baby Jagi –  Jolanta Wagner (również debiut w tej roli) i Katarzyna Nowak-Stańczyk. Za pulpitem dyrygenckim stanie Andrzej Knap.

Obok dorosłych, profesjonalnych wykonawców – solistów Baletu i Orkiestry Opery Nova – w przedstawieniu biorą też udział dzieci z Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży oraz najmłodsi adepci Studia Baletowego przy Operze Nova.

Na dwa wrześniowe przedstawienia „Jasia i Małgosi” oraz balet „Kopciuszek” w październiku Opera Nova zaprosiła grupę dzieci z Rytla, miejscowości poszkodowanej podczas sierpniowej nawałnicy. Dla niektórych z nich będzie to pierwsza wizyta w teatrze operowym; specjalnym gościom pokazane zostaną „zakulisowe tajemnice” podczas zwiedzania Opery.

 

Terminy przedstawień „Jasia i Małgosi”:

21.09.: godz.19.00

22.09.: godz. 19.00

23.09.: godz. 17.00

24.09.: godz. 17. 00

Ewa Chałat, Opera Nova

Fot. Andrzej Makowski

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134739