Barka Lemara główną atrakcją tegorocznego Festiwalu Wisły

Barka Lemara główną atrakcją tegorocznego Festiwalu Wisły

Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczyJest największą jednostką pływającą w regionie i jednocześnie mieści się w niej Muzeum Legend Szyperskich. Jest także miejscem, do którego Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na koncerty, wystawy i zajęcia edukacyjne. Barka Lemara – bo o niej mowa – 9 sierpnia wypłynie w kierunku Torunia i będzie najważniejszą atrakcją tegorocznej edycji Festiwalu Wisły.

Festiwal Wisły to święto królowej rzek, które corocznie odbywa się na najbardziej malowniczym odcinku Wisły, czyli między Włocławkiem a Toruniem (między 675, a 735 km). W tym roku największą atrakcją tego wydarzenia będzie bydgoska barka Lemara, która doholowana zostanie na brzeg rzeki w centrum Torunia.

Barka jest nie tylko największą zabytkową jednostką pływającą w regionie, ale także miejscem, w którym prowadzone są zajęcia edukacyjne, działalność wystawiennicza, organizowane są koncerty i spotkania autorskie.

Obecnie na pokładzie Barki goście zwiedzać mogą:
– stałą ekspozycję obrazującą realia życia szyprów barek towarowych z przełomu XIX i XX wieku,
– wybrane dokumenty z archiwum firmy żeglugowej Antoniego Dittmanna z Torunia (lata 1914 – 1945),
– wystawę czasową poświęconą śluzie w Brdyujściu.

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy regularnie zaprasza także na spotkania z legendami szyperskimi, a najmłodszych zabiera w krainę zabaw edukacyjnych podczas Kreatywnego Portu Dziecięcego.

Festiwal Wisły 2020 – 14-16 sierpnia

Więcej informacji TUTAJ

fot. MCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164919

Skip to content