Barbórka- pakiet edukacyjny

Barbórka- pakiet edukacyjny

Dziś Barbórka – święto górników, jedno z najbardziej znanych i rozpowszechnionych obchodów dni zawodowych w Polsce. Na stronie internetowej Eko Kalendarz dostępny jest związany z tym dniem  pakiet edukacyjny “Barbórka – pakiet o energii” – do bezpłatnego pobrania dla nauczycieli i rodziców.

Pakiet skupia się na zagadnieniu energii, jej źródłach oraz ekologii. Jak czytamy we wstępie: “[…] Wychowywanie kolejnych pokoleń na wrażliwych ekologicznie obywateli łączy się również z wykształceniem w nich postaw oszczędzania zasobów naturalnych, co za tym idzie mądrego i oszczędnego gospodarowania np. prądem w domu, miejscu nauki czy późniejszej pracy […]”.

W pakiecie znajdziemy scenariusze ciekawych zajęć dla dzieci, propozycje doświadczeń, gier logicznych oraz prac ręcznych i plastycznych, takich jak np.: wykonanie pudełka na zużyte baterie, kart do gry memory oraz kolorowanki.

Strona Eko Kalendarz to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, organizacji zajmującej się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską.

W Eko Kalendarzu znajdują się liczne inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne związane z różnymi świętami, przeznaczone dla nauczycieli wielu poziomów nauczania oraz gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli na różnych poziomach nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawym i szerokim ujęciu, obejmującym m.in. wyczerpujący opis danego święta, prace plastyczne, propozycje gier i zabaw oraz działań praktycznych – jak na przykład samodzielne wykonanie ekologicznych środków czyszczących czy samodzielne uszycie pluszowego misia.

https://www.ekokalendarz.pl/pakiety-edukacyjne/

Przejdź do strony

Źródło: EKO Kalendarz

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164395

Skip to content