Bajkowe opowieści o powietrzu i jego problemach – konkurs

Ulice dużego miasta pełne zieleni.

Bajkowe opowieści o powietrzu i jego problemach – konkurs

Czysta Bydgoszcz - logo

Organizator konkursu, Miasto Bydgoszcz, zaprasza do udziału w konkursie organizowanym z okazji Dnia Czystego Powietrza. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (klasy 4–8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest zainteresowanie uczestników tematem jakości powietrza.

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować bajkę zawierającą przesłanie o charakterze ekologicznym oraz wybrane zagadnienia związane z jakością powietrza, jak np.: niska emisja, pyły zawieszone, smog, problemy zdrowotne, indeks jakości powietrza, sposoby dbania o dobrą jakość powietrza. Praca konkursowa powinna zostać przygotowana w formie tekstowej lub w formie tekstowej z ilustracjami wykonanymi przez uczestnika. Tekst może mieć formę rymowanki, opowiadania lub inną, wpisującą się w formę bajki dla dzieci. Termin składania prac konkursowych upływa 10 listopada 2023 r. o godz. 15.00. Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody rzeczowe.

Konkurs jest częścią projektu pt. „Czy wiesz, czym oddychasz?” – kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPING/PL realizowanej w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Plakat informacyjny konkursu literackiego, edycja bydgoska, więcej informacji na stronie: https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl

Regulamin

Zgoda i oświadczenie dla osoby niepełnoletniej

Zgoda i oświadczenie dla osoby pełnoletniej

3 listopada 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181583

Skip to content