Bajkowa Bydgoszcz

Bajkowa Bydgoszcz

W najbliższą niedzielę, 2 czerwca, po raz siódmy w Bydgoszczy odbędzie się impreza plenerowa „Bajkowa Bydgoszcz”. Jest ona organizowana przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Fundację „Rozwój UTP”. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich mieszkańców miasta i okolic, w szczególności do rodzin z dziećmi oraz młodzieży.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 na Placu Wolności. Następnie parada uczestników, wzorem poprzednich edycji poprzebieranych w bajkowe, kolorowe stroje, tradycyjnie poprowadzona przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1, przejdzie na Wyspę Młyńską. To właśnie tam będą miały miejsce liczne zabawy, konkursy, malowanie twarzy, warsztaty naukowe oraz liczne występy artystyczne.

Celem projektu jest dobra zabawa w miłej, rodzinnej atmosferze, która z całą pewnością sprzyja budowaniu poczucia lokalnej tożsamości. Nie zabraknie różnych form promocji aktywności fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Nacisk położony zostanie również na upowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży i studentów.

Fot. Bajkowa Bydgoszcz

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,953,475