Autoportret ANImalistyczny Anny Wysockiej

Autoportret ANImalistyczny Anny Wysockiej

logo ckbrowarb Włocławek

W piątek, 15 grudnia o godz. 17:30 w Centrum Kultury “Browar B.”  we Włocławku odbędzie się wernisaż rzeźb i obiektów Anny Wysockiej pt. „Autoportret ANImalistyczny”.

Wystawa Anny Wysockiej jest przede wszystkim hołdem złożonym zwierzętom. Wyraz zachwytu nad ich pięknem i majestatem artystka zapisała w metalowych rzeźbach z cyklu „Łby” oraz drewnianych pt. „Rogate”. To jednocześnie protest przeciwko bestialskiemu unicestwianiu zwierząt, chociażby podczas polowań, wyczuwalny w obiektach pt. „Afryty”. Autorka przypisuje zwierzętom rolę medium pomiędzy (jej) światem duchowym i materialnym, tworząc „maski”, „totemy żałobne” oraz „berła szamańskie”. W kształty nawiązujące do zwierzęcych głów, napiętnowanych znaczeniami emocjonalnymi, sakralnymi i magicznymi, wpisuje autoportret.

Anna Wysocka urodziła się 9 czerwca 1975 roku w Toruniu. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od 1999 roku pracuje w Katedrze Malarstwa na ww. wydziale, obecnie na stanowisku profesora. Zorganizowała czterdzieści wystaw indywidualnych, uczestniczyła także w ponad sześćdziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. W 2004 roku, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, jako pierwsza Polka prezentowała swoje dzieła w Parlamencie Europejskim. Za działalność artystyczną otrzymała kilkanaście nagród i wyróżnień. Tworzy obrazy, obiekty, rzeźby, płaskorzeźby oraz rysunki w technikach własnych, które znaleźć można na stronie internetowej: www.annawysocka.com.pl.

Wernisaż odbędzie się w Galerii Sztuki „Suszarnia”. Wstęp jest wolny.

Wystawę będzie można oglądać do 11 lutego 2024 roku.

Bilety: 2 zł, katalogi: 5 zł/szt., godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30).

 

Źródło: ckbrowarb.pl

11 grudnia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025128