Audycja dla dzieci i konkurs dla nauczycieli

Audycja dla dzieci i konkurs dla nauczycieli

Filharmonia Pomorska zaprasza przed monitory do udziału w koncertach edukacyjnych dla dzieci, transmitowanych na żywo z sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Audycja kwietniowa pt.: „Dźwiękowy przepis na Apfelstrudel z kawą po wiedeńsku”, skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I–III szkoły podstawowej.

Opis audycji:
Jedni jadą do Wiednia na aromatyczną kawę i apfelstrudel z sosem wanilinowym… to podróż kulinarna, ciesząca podniebienie. My wybierzemy się, by posłuchać muzyki austriackich kompozytorów. Tę podróż z pewnością nazwalibyśmy muzyczną… a ja zapewniam, iż będzie to dźwiękowa uczta ze szczyptą szaleństwa, dodatkiem ekstrawagancji, idealnie doprawiona przez mistrza Mozarta czy familię Straussów. W jednej i drugiej wyprawie chodzi o staranne wykonanie, „dobry smak” w przygotowaniu i zastosowanie najlepszego przepisu. Porozmawiamy o trudach przygotowań, gustach muzycznych i zapisie-przepisie nutowym.

Termin: 18 kwietnia godz.: 10.15,
http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/edukacja/ http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/edukacja/wydarzenia/audycja-muzyczna-online-pt-dzwiekowy-przepis-apfelstrudel-kawa-wiedensku/

UWAGA KONKURS!!!

Filharmonia Pomorska zachęca nauczycieli do nagrania, np. telefonem komórkowym, krótkiej relacji video, jak dzieci oglądają, uczestniczą w audycji on-line. Spośród nadesłanych na adres mailowy audycje@filharmonia.bydgoszcz.pl maili z załączonym filmikiem rozlosujemy bezpłatny wstęp dla całej klasy/ grupy przedszkolnej na audycję muzyczną organizowaną w sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej w czerwcu 2018. W mailu prosimy o podanie nazwy placówki, klasy bądź grupy przedszkolnej oraz danych kontaktowych wychowawcy.

Filharmonia Pomorska zachęca do oglądania audycji dla dzieci z Filharmonii bez wychodzenia z domów, ze szkół i przedszkoli.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163720

Skip to content