Atrakcje kulturalne i edukacyjne na weekend w Bydgoszczy

Widok na Operę Nova z Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy

Atrakcje kulturalne i edukacyjne na weekend w Bydgoszczy

Bydgoszcz logo

W najbliższy weekend warto wybrać się na wiosenny spacer, a także skorzystać z licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych.

Bydgoskie Targi Książki

14-15 kwietnia (piątek, sobota, godz. 10) / BCTW, ul. Gdańska 187

Przed nami Bydgoskie Targi Książki. Przez dwa dni w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym wybrać się będzie można w literacką podróż. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie 

14 kwietnia (piątek, godz. 16) / BCOPiW, ul. Gdańska 5

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Jankowskim, autorem książki “Tu stacja Bydgoszcz Wąskotorowa”. Odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Wstęp wolny.

Mityng Brydżowy

14-16 kwietnia (piątek, sobota, niedziela) / SISU Arena, ul. Toruńska 59

Przed nami 59. Mityng Brydżowy “Łuczniczka”. Początek w piątek o godz. 17.

Fotografia ptaków i przyrody

14 kwietnia (piątek, godz. 17.50) / BCOPiW, ul. Gdańska 5

Zapraszamy do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu na wykład “Ptaki środkowej Wisły”, a później na wystawę. Wstęp wolny.

Koloryt gwary miejskiej

14 kwietnia (piątek, godz. 18) / Młyny Rothera, ul. Mennica 10

Młyny Rothera razem z Fundacją Tu Kultura zapraszają do wsłuchania się w opowieść prof. dr. hab. Andrzeja S. Dyszaka, dzięki któremu poznamy zarówno niecodzienne słowa, jak i całe zwroty regionalnej mowy. Uzupełnieniem spotkania będzie wernisaż wystawy niecodziennych dzieł sztuki – obejrzymy gwarowe plakaty liternicze oraz prace hafciarskie, które powstaną podczas warsztatów i stworzą scenografię do fotografowania się w betach. Wstęp wolny.

Koncert w Filharmonii Pomorskiej

14 kwietnia (piątek, godz. 19) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

Zapraszamy na koncert do filharmonii. W programie I koncert fortepianowy d-moll op. 15 Johannesa Brahmsa orz VI Symfonia Giya Kancheliego.

Bydgoscy muzycy w hołdzie U2

14 kwietnia (piątek, godz. 19.30) / MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert “Bydgoscy muzycy w hołdzie U2”. Na scenie pojawią się m.in. muzycy zespołu Lemon oraz znakomici bydgoscy wokaliści, w tym Jarosław Weber, zwycięzca programu TVN „Droga do gwiazd”, Adela Konop, uczestniczka programu „The Voice Of Poland”, Zbigniew Man z zespołu Roan i in.

Kultura na świeżym

15 kwietnia (sobota, godz. 10) / MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14

Przed nami pierwsza w tym sezonie wycieczka rowerowa w ramach akcji “Kultura na świeżym”. Spotykanie się o godz. 10.00 przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Celem jest Uroczysko Prodnia. Udział bezpłatny.

Wiosenny kiermasz ogrodniczy

15-16 kwietnia (sobota, niedziela, godz. 10) / przy lodowisku Torbyd, ul. Toruńska 59

W sobotę i niedzielę zapraszamy na wiosenny kiermasz ogrodniczy. Na miłośników zieleni czekają producenci i handlowcy oferujący różnorodny materiał roślinny do ogrodu, na działkę, czy na balkon. Zakupić będzie można m.in. drzewka i krzewy owocowe, drzewka i krzewy ozdobne, formy pienne, skalniaki, rośliny rabatowe, rozsady, cebule kwiatowe, byliny, trawy ozdobne, zioła, krzewy i rośliny jagodowe, rośliny iglaste i liściaste, róże, hortensje, magnolie, rośliny rzadko spotykane i wiele innych. Ofertę roślinną uzupełnią m.in. altany i mała architektura ogrodowa – figury betonowe, doniczki, a także przyprawy, miody, chleby, serki, swojskie przetwory, wyroby regionalne i litewskie. Wstęp wolny.

Festiwal Kawy i Czekolady

15-16 kwietnia (sobota, niedziela, godz. 11) / Opera Nova, ul. Focha 5

Wszystkich smakoszy kawy i czekolady zapraszamy w weekend od Opery Nova.

Spacer po Kapuściskach

15 kwietnia (sobota, godz. 12) / ul. Toruńska przed kościołem pw. św. Józefa Rzemieślnika

W sobotę czeka nas kolejny spacer w ramach cyklu “Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC”. Tym razem poznamy ciekawe zakątki osiedla Kapuściska. Wstęp wolny.

Festiwalu Smaków Food Trucków

15-16 kwietnia (sobota, niedziela, godz. 12) / Wyspa Młyńska

Wszystkich smakoszy zapraszamy w weekend na Wyspę Młyńską na IX edycję Festiwalu Smaków Food Trucków. Będzie okazja posmakować kuchni z całego świata. Wstęp wolny.

Wybiórczy plan miasta Bydgoszczy

15 kwietnia (sobota, godz. 18) / Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, pl. Kościeleckich 6

Przed nami premiera najnowszej książki Małgorzaty Grosman “Wybiórczy plan miasta Bydgoszczy”. Autorka zachęca do refleksji nad rolą kobiet w dzisiejszej rzeczywistości, wskazując ich (nie)obecność w przestrzeni miejskiej. Wstęp wolny.

Rowerem nad jezioro

16 kwietnia (niedziela, godz. 8.00) / pętla przy ul. Rekinowej

W niedzielę w ramach akcji “Kultura na świeżym” zapraszamy na wycieczkę rowerową nad Jezioro Byszewskiego. Udział bezpłatny.

Startują Animocje

16 kwietnia (niedziela, godz. 11) / MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14

Rozpoczyna się 12. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. To niepowtarzalna okazja, by poznać ambitne kino animowane.

Poznaj tajemnice Górzyskowa

16 kwietnia (niedziela, godz. 12) / skrzyżowanie ulic Orlej i Pięknej

Podczas kolejnego spaceru w ramach cyklu “Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC” w niedzielę poznamy najciekawsze miejsca osiedla Górzyskowo. Wstęp wolny.

Koncert w Ostromecku

16 kwietnia (niedziela, godz. 16) / Pałac w Ostromecku

Zapraszamy na koncert z okazji 100-lecia urodzin Gyorgya Ligetiego. Wstęp wolny.

Źródło: bydgoszcz.pl

Fot. R. Sawicki, bydgoszcz.pl – Wyspa Młyńska

_

14 kwietnia 2023 r.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165145

Skip to content