Asy Internetu: zmieńmy lekcje o cyberbezpieczeństwie w przygodę

22 Maj Asy Internetu: zmieńmy lekcje o cyberbezpieczeństwie w przygodę

  Fundacja Szkoła z Klasą

21 i 22 maja w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyło się drugie spotkanie warsztatów prowadzonych przez trenerów Fundacji Szkoła z Klasą i Google. Tym razem spotkali się online nauczyciele różnych typów szkół i placówek oświatowych.

Spotkanie dotyczyło zagadnień bezpieczeństwa i prywatności w sieci oraz prowadzeniu akcji społecznych metodą design thinking (twórczego rozwiązywania problemów).

Podczas warsztatów prowadzący zachęcali nauczycieli do angażowania uczniów w promowanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Uczestnicy zadeklarowali, że będą wspierać działania związane z bezpieczeństwem online również po zakończeniu spotkań szkoleniowych organizowanych przez Centrum.

Zwrócono również uwagę na potrzebę zmiany sposobu prowadzenia rozmów z uczniami oraz informowanie o zagrożeniach i korzyściach, które są związane z korzystaniem z sieci.

 

Fot. PixabayPomoc | Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Licznik odwiedzin:

2,247,240