Asy Internetu: zmieńmy lekcje o cyberbezpieczeństwie w przygodę

Asy Internetu: zmieńmy lekcje o cyberbezpieczeństwie w przygodę

  Fundacja Szkoła z Klasą

21 i 22 maja w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyło się drugie spotkanie warsztatów prowadzonych przez trenerów Fundacji Szkoła z Klasą i Google. Tym razem spotkali się online nauczyciele różnych typów szkół i placówek oświatowych.

Spotkanie dotyczyło zagadnień bezpieczeństwa i prywatności w sieci oraz prowadzeniu akcji społecznych metodą design thinking (twórczego rozwiązywania problemów).

Podczas warsztatów prowadzący zachęcali nauczycieli do angażowania uczniów w promowanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Uczestnicy zadeklarowali, że będą wspierać działania związane z bezpieczeństwem online również po zakończeniu spotkań szkoleniowych organizowanych przez Centrum.

Zwrócono również uwagę na potrzebę zmiany sposobu prowadzenia rozmów z uczniami oraz informowanie o zagrożeniach i korzyściach, które są związane z korzystaniem z sieci.

 

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164373

Skip to content