Artystyczne sukcesy uczennic z włocławskiego Długosza

Artystyczne sukcesy uczennic z włocławskiego Długosza

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Z wielką radością informujemy o kolejnych sukcesach artystycznych uczennic z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, tym razem w międzynarodowym konkursie plastycznym „Przyroda w Kolorach-2021, Kwiaty. Inspiracje”.

Wyróżnienie w kategorii praca plastyczna malarska otrzymała uczennica klasy 2A LO Izabela Ciesielska – tym samym znalazła się w gronie laureatów konkursu. W gronie wyróżnionych znalazła się również praca malarska uczennicy klasy 4a SP Julii Skibińskiej – została ona zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.

Jak poinformował organizator Konkursu, przedsięwzięcie artystyczne cieszyło się wielkim zainteresowaniem międzynarodowym. Na konkurs nadesłano 1048 prac, najwięcej z Polski oraz z Chin. W tegorocznej edycji przeważały prace malarskie i rysunkowe, znaczną część stanowiły również fotografie oraz formy przestrzenne. Z uwagi na konieczność stosowania wymogów reżimu sanitarnego oraz ograniczeń podyktowanych zaleceniami GIS, wystawy prac uczestników nagrodzonych, wyróżnionych oraz zakwalifikowanych do wystawy będzie można oglądać w wersji internetowej – prezentacja prac i foto-relacja z Galerii KONTUR przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. Opiekunem artystycznym uczennic była Bożena Sobierajska.

Gratulujemy Izabeli i Julii międzynarodowego sukcesu artystycznego, życzymy kolejnych wybitnych osiągnięć oraz nieustannego rozwijania talentów artystycznych!

 

Opracowała: Bożena Sobierajska

 

 

Źródło: zskdlugosz.pl

Fot. zskdlugosz.pl

18 czerwca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189538

Skip to content