Artusowe DIY: Z wizytą w Pracowni Witraży

Artusowe DIY: Z wizytą w Pracowni Witraży

Dwór Artusa - logo

Dwór Artusa zainicjował nowy cykl Z wizytą w…, w ramach którego uczestnicy zajęć wraz z prowadzącą będą odwiedzać ciekawe miejsca zlokalizowane w niedalekim sąsiedztwie Dworu. Przedmioty w nich wytwarzane staną się inspiracją do artusowych warsztatów przeprowadzonych przez edukatorów i edukatorki.

W pierwszym odcinku Aleksandra Strzelec zabierze Was do Pracowni Witraży INTEK-ART przy ulicy Szewskiej 8. Po pracowni witraży oprowadzi Was jej właściciel – Stanisław Intek, który prowadzi ją od 1992 roku. Pan Stanisław od prawie 30 lat stosuje techniki oraz metody dawnych mistrzów, przybliżając oraz popularyzując tę dziedzinę rzemiosła. W pracowni wykonuje się wszelkie formy witrażowe (m.in. przeszklenia architektoniczne, witraże sakralne, oświetlenie w technice Tifanny). Będziemy mieli okazję podejrzeć jego rzemiosło, zaglądając za kulisy pracowni i przyglądając się pracy mistrza w tym kunszcie. Spytamy go również o witraże, które znajdują się w Dworze Artusa. Jak pewnie wiecie, te najbardziej znane cieszą oczy w czasie koncertów w Sali Wielkiej. Wprawne oko dopatrzy się też mniejszych witraży zlokalizowanych w innych miejscach i tajemnych przejściach tego budynku.

A jeśli także chcielibyście mieć w domu własny witraż – zobaczycie, jak wykonać go z materiałów dostępnych pod ręką. Do pracy przyda się: klej w sztyfcie, nożyczki (lub skalpel, nóż introligatorski), ołówek, techniczna kartka (może być kolorowa), bibuła (najlepiej prasowana).

Wstęp wolny!

Kiedy: 04.06.2020 (czwartek), godz. 18.00
Gdzie: YouTube i Facebook Dworu Artusa

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181663

Skip to content