Artus Festival – spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Wiesław Myśliwski

Artus Festival – spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

9 listopada o godz. 18.30 w  Centrum Kultury Dwór Artusa w ramach  Artus Festival  odbędzie się spotkanie z Wiesławem Myśliwskim.

Wiesław Myśliwski – Mistrz, mędrzec – proszę niczego nie skreślać – powiedział o nim Jerzy Illg, krytyk literacki. Nie sposób się z tą opinią, o jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy, nie zgodzić. Publikuje rzadko, pisze długo. Czytelnicy czekają, ale zawsze jest to oczekiwanie spełnione. Na jego kolejną książkę czekaliśmy kilka lat. Powieść Ucho Igielne będzie miała premierę w październiku. Poczytujemy więc sobie za zaszczyt i wielkie wyróżnienie, że pisarz, w niecały miesiąc później, spotka się w Dworze Artusa z publicznością podczas Artus Festival 2018.

Wiesław Myśliwski został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Nike, za powieść Widnokrąg i Traktat o łuskaniu fasoli. Jego utwory były wystawiane na scenach teatrów, a także w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, jak również filmowane. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. francuskiej Grand Prix Littéraire de Saint-Émilion, a w USA The Best Translated Book Award. Jego książki tłumaczono na wiele języków, m.in. hiszpański, francuski, niderlandzki, hebrajski, czeski, litewski, włoski i słowacki.

Najnowsza powieść Ucho igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. Odbija się w niej jak lustrze kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata.

Mecenas – Miasto Toruń

Partner Główny – Województwo Kujawsko-Pomorskie

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887760