Artus Festival: e-Świat i okolice – Kolumbia | Jerzy Żenkiewicz

Fot. Cartagena

Artus Festival: e-Świat i okolice – Kolumbia | Jerzy Żenkiewicz

Dwór Artusa - logo

Świat i okolice KolumbiaW ramach Artus Festival Dwór Artusa w Toruniu zabierzeWas w wirtualną podróż do Kolumbii – kraju fantastycznych krajobrazów, majestatycznych andyjskich kordylier, czynnych wulkanów, rozległej dżungli i rozśpiewanego wybrzeża karaibskiego. Kraju o bogatej kilkutysięcznej historii i kulturze, bogatych zasobach surowcowych, egzotycznej faunie i florze. To również kraj o widocznej kastowości społeczeństwa, co skutkowało licznymi konfliktami i wojnami wewnętrznymi m.in. z udziałem karteli narkotykowych.

Jerzy Żenkiewicz w ostatnich latach trzykrotnie odbył podróże po Kolumbii. Podczas spotkania z cyklu Świat i okolice opowie o sukcesach i problemach tego kraju, bogato ilustrując swoją relację.

Jerzy Żenkiewicz – elektronik, informatyk, pionier polskiego Internetu, publicysta, pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, podróżnik. Jest autorem ponad stu publikacji z dziedziny telekomunikacji, systemów komputerowych i infrastruktury sieciowej. Badacz historii Kresów Północno-Wschodnich, głównie Litwy Kowieńskiej. Z tego zakresu opublikował kilkadziesiąt publikacji, w tym pięć książek, m.in. Historię Litwy na przestrzeni wieków i jej powiązania z Polską, Ziemiaństwo polskie w Republice Litewskiej w okresie międzywojennym, Dwór polski i jego otoczenie oraz Rodzinne drogi. Odbył podróże do ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach, w tym trzy wyprawy do Kolumbii.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Kiedy: 25.11.2020 (środa), godz. 18.30
Gdzie: Facebook Dworu Artusa

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Fot. Cartagena (źródło: Dwór Artusa)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049754