Artus Festival: Andrzej Stasiuk – Aneks Literacki (1 sierpnia)

Artus Festival | Andrzej Stasiuk | Aneks Literacki

Artus Festival: Andrzej Stasiuk – Aneks Literacki (1 sierpnia)

Dwór Artusa - logo

W ramach Artus Festival Dwór Artusa przygotował dla Was aneks literacki. Przed nami spotkania z wybitnymi postaciami życia literackiego. Już 1 sierpnia spotkamy się z nietuzinkową figurą – autorem, którego zna każdy zagorzały czytelnik literatury polskiej.

Andrzej Stasiuk – polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej Nike za powieść Jadąc do Babadag. Jego twórczość tłumaczono na wiele języków m.in. angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, szwedzki, i włoski. Pisarz zajmuje się również krytyką literacką i publicystyką. Wraz z żoną prowadzi Wydawnictwo Czarne, publikując takich autorów jak: Jurij Andruchowycz, Ádám Bodor, Martin Pollack, Paweł Smoleński i Jáchym Topol.

Debiutancka książka Stasiuka – Mury Hebronu –  to opowieść o więziennej rzeczywistości, której sam doświadczył. Natomiast jego ostatnie dzieło – Przewóz – jest powieścią historyczną, która przenosi nas w okrutne czasy drugiej wojny światowej i opisuje tragiczne wydarzenia z nią związane.

Andrzej Stasiuk to wielowymiarowa postać ze znaczącym dorobkiem i niezwykłym doświadczeniu. Spotkanie z nim z pewnością będzie niezapomniane.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Kiedy: 01.08.2021 (niedziela), godz. 18:00
Gdzie: Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego

Wstęp wolny! Zapraszamy!

27 lipca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190246

Skip to content