Arsenał wspomnień – 100 lat Beaty Chomicz

Arsenał wspomnień – 100 lat Beaty Chomicz

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logoArsenał Wspomnień to cykl spotkań, poświęconych historii Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Muzealny Arsenał to nie tylko jeden z budynków, w których od 1959 r. oglądać można kolejne wystawy etnograficzne, ale także miejsce pracy ludzi o ciekawych osobowościach i niezwykłych życiorysach.

Tym razem w środę, 24 stycznia 2024 r. o godz. 17.00 zapraszamy na urodzinowe spotkanie z panią Beatą Chomicz, wieloletnią pracowniczką Muzeum Etnograficznego w Toruniu, kilka dni przed jej setnymi urodzinami. W naszym mieście, w którym mieszka od 1945 r,. jest osobą znaną w różnych środowiskach. Przez lata należała bowiem i dalej uczestniczy w miarę możliwości w życiu Koła Przewodników PTTK w Toruniu, Klubu Inteligencji Katolickiej, znana jest też w środowisku brydżystów, z którymi nadal gra dwa razy w tygodniu. Przede wszystkim jednak ceniona jest jej wieloletnia, pełna zaangażowania działalność w Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie m. in. dalej wspiera prace Komisji Historycznej Hufca ZHP Toruń.

Mimo wielu traumatycznych przeżyć w ciągu 100 lat życia, jest osobą pełną pogody ducha, optymizmu i niespożytej energii. Po blisko osiemdziesięciu latach mieszkania w Toruniu i silnego z nim związania, nadal tęskni do swoich rodzinnych stron. Będąc doskonałą obserwatorką i ciesząc się dobrą pamięcią w ostatnich latach, zaczęła spisywać wspomnienia. Powstała w ten sposób publikacja „Moje 100 lat”.

Natomiast na spotkaniu w Muzeum będzie można zobaczyć zdjęcia dokumentujące długie życie dostojnej Jubilatki oraz posłuchać jej barwnych opowieści o wydarzeniach minionego wieku.

Termin: 24 stycznia 2024 r., środa, godz. 17:00
Miejsce: Sala widowiskowa Muzeum Etnograficznego w Toruniu, ul. Wały gen. Sikorskiego 19

Organizatorzy:
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

 

19 stycznia 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189529

Skip to content