Arcydzieła polskiej nowelistyki (na przykładzie wybranych utworów Bolesława Prusa) – wykład online

Grafika z podstawowymi informacjami o wykładzie z motywem książek, komputera i czapki akademickiej

Arcydzieła polskiej nowelistyki (na przykładzie wybranych utworów Bolesława Prusa) – wykład online

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w ósmym bezpłatnym wykładzie z cyklu “Powtórz i zdaj maturę z języka polskiego – prelekcje online ekspertów”. Kolejne wydarzenie, adresowane do wszystkich miłośników literatury (a szczególnie do tegorocznych i przyszłych maturzystów), odbędzie się 27 marca (środa), w godz.: 17:00-17:45. Zajęcia zatytułowane: “Arcydzieła polskiej nowelistyki (na przykładzie wybranych utworów Bolesława Prusa)” poprowadzi dr Mirosława Radowska-Lisak.

Wykład ten będzie kolejnym wydarzeniem, które zorganizujemy we współpracy z Komisją Filologiczną Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Członkowie Komisji, będący równocześnie cenionymi naukowcami związanymi z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, wygłosili już wykłady dotyczące romantyzmu. Tematem najbliższego spotkania będzie pozytywizm, a w kolejnych tygodniach omówione zostaną następne epoki literackie .

Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego. Wszyscy, którzy się zarejestrują, otrzymają link do wirtualnego pokoju (platforma Microsoft Teams), w którym odbędą się najbliższe zajęcia. Osoby, które zarejestrowały się na jedne z poprzednich zajęć i zaznaczyły również drugą zgodę nie muszą się ponownie rejestrować – na adres e-mail podany w formularzu będziemy wysyłać informacje o terminach następnych zajęć oraz linki do spotkania na platformie Microsoft Teams. W każdej chwili można wycofać zgodę (wystarczy wysłanie w e-mailu zwrotnym informacji o tym fakcie).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Informacje na temat Prelegentki

 

Mirosława Radowska-Lisak – dr nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, adiunkt na Wydziale Humanistycznym UMK. Zainteresowania naukowe: literatura polska XIX wieku (także w perspektywie komparatystycznej), literatura dokumentu osobistego, pogranicza literaturoznawstwa i socjologii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu historii i socjologii literatury oraz z zastosowania badań społecznych (również dla studentów i wykładowców języka polskiego jako obcego i drugiego). Uczestniczy w pracach zespołu przygotowującego krytyczną edycję “Pism wszystkich” Bolesława Prusa. Sekretarz Wydziału Filologiczno-Filozoficznego Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Członkini Komisji Komparatystycznej Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Jurorka w Kujawsko-Pomorskim Komitecie Okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych oraz w konkursach literackich dla młodzieży i dorosłych. Bierze udział w licznych działaniach popularnonaukowych, a także w projektach promocji kultury i języka polskiego w kraju i za granicą.

22 marca 2024 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7183203

Skip to content