Angielski na co dzień dla 1,5 tys. maluchów

Angielski na co dzień dla 1,5 tys. maluchów

Województwo Kujawsko-PomorskieMarszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się dziś (17 listopada) z włodarzami gmin i miast prowadzących placówki przedszkolne w naszym regionie, którzy podpisali porozumienie w sprawie udziału w pilotażowym projekcie „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”. Realizacja zadania możliwa jest dzięki środkom unijnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

– Znajomość języka angielskiego otwiera drzwi na świat. Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że im wcześniej zaczynamy uczyć się języków obcych, tym łatwiej przyswajamy nową wiedzę. Cieszę się, że program będzie realizowany także w mniejszych miejscowościach, gdzie korepetytorów języków obcych czasami po prostu brakuje – mówił w rozmowie z dziennikarzami marszałek Piotr Całbecki.

Projekt zakłada naukę języka angielskiego zgodnie z założeniami Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future. Do pilotażowego etapu przystąpiło 31 przedszkoli.

Lista ośrodków wychowania przedszkolnego biorących udział w projekcie

W ramach zadania przeszkolimy 500 nauczycieli oraz wyposażymy placówki w niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi sprzęt, pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne. Rodzice otrzymają także dostęp do platformy dwujęzyczności oraz zestawy ćwiczeń dla swoich pociech. Wartość projektu przekracza 5 mln złotych.

Prezentacja projektu przygotowana przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego

Po zakończeniu etapu pilotażowego program będzie kontynuowany i docelowo do 2029 roku planujemy objąć nim 100 przedszkoli i 350 nauczycieli.

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP; Podpisanie porozumień w sprawie udziału w projekcie „Dwujęzyczne przedszkolaki”

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Galeria zdjęć

 

17 listopada 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181611

Skip to content