„Anatomia muzeum” – finisaż online

Anatomia muzeum - filmowy finisaz

„Anatomia muzeum” – finisaż online

W sobotę 31 października zapraszamy na finisaż wystawy „Anatomia muzeum. 60 lat Muzeum Etnograficznego w Toruniu”. Odbędzie się on online – o 12.00 w naszych serwisach opublikujemy film, który jest autorskim oprowadzaniem po jubileuszowej ekspozycji.

Na ekranie o muzeum i wystawie opowiedzą jej kuratorzy i autorzy scenariusza. Wyjątkowo jest ich wielu, gdyż tym razem tworzenie wystawy było wspólnym przedsięwzięciem i świętem wszystkich pracowników Muzeum, którzy postanowili podzielić się ze zwiedzającymi tajnikami swojej codziennej pracy. Wraz z kamerą i ponad 20 autorami zajrzeliśmy do wszystkich 18 działów i pokazaliśmy większość z ponad 3 tys. obiektów prezentowanych na wystawie.

Finisaż nie będzie jedyną okazją do obejrzenia 30-minutowego filmu. Pozostanie on dostępny w naszych serwisach po sobotniej premierze. Dostępny do bezpłatnego pobrania pozostanie również katalog ekspozycji (na podstronie www.etnomuzeum.pl/wydawnictwa).

„Anatomia muzeum” otwarta została w grudniu 2019 r. Wernisaż poprzedziły uroczystości jubileuszowe, podczas których blisko 50 pracowników muzeum otrzymało okolicznościowe nagrody i wyróżnienia (więcej o nagrodzonych). Ekspozycja w trakcie zamknięcia instytucji kultury w marcu i kwietniu 2020 r. prezentowana była online na muzealnych profilach w mediach społecznościowych w cyklu #AnatomiaMuzeum. Po ponownym otwarciu wystawa, dostosowana do reżimu sanitarnego, otwarta dla zwiedzających jest do końca października 2020 r. (a gościom udostępniono questing „Doktor MET”). „Anatomia Muzeum” otrzymała również nagrodę – wyróżnienie w konkursie „Musejon” Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku (18 września 2020 r.). Filmowy finisaż wieńczy rok świętowania i wspomnień.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164379

Skip to content