Alfabet ruchowy dla najmłodszych

Pięcioro dzieci biegnie boso po trawie w parku.

Alfabet ruchowy dla najmłodszych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego MNiSW - logo

Eksperci z czołowych polskich akademii wychowania fizycznego przygotowali poradnik zatytułowany „Alfabet ruchowy i podstawowe umiejętności ruchowe dla dzieci w wieku 6–12 lat”. Publikacja powstała w ramach realizacji programu „WF z AWF: Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”. Jej zadaniem jest wsparcie nauczycieli w procesie kształtowania podstawowych umiejętności ruchowych dzieci. Jesteśmy przekonani, że posłuży ona jako inspiracja do budowania zdrowych nawyków wśród najmłodszych.

Pięcioro dzieci biegnie boso po trawie w parku - baner przewodnika dla nauczycieli: Alfabet ruchowy...

Eksperci akademiccy z myślą o najmłodszych

 

Przewodnik został napisany pod redakcją naukową prof. Andrzeja Kosmola, dr Zuzanny Mazur i dr Katarzyny Płoszaj z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jego współautorami są eksperci – naukowcy i praktycy z akademii wychowania fizycznego z całej Polski.

Autorzy podzielili publikację na dwie główne części:

  • teoretyczną – koncentrującą się na koncepcji alfabetu ruchowego (physical literacy), która jest szeroko rozwijana w systemach edukacyjnych takich krajów jak Kanada, Australia, Anglia, USA czy Irlandia,
  • praktyczną – poświęconą  omawianiu podstawowych umiejętności ruchowych oraz przedstawieniu wskazówek i praktycznych zastosowań koncepcji przedstawionej w części teoretycznej.

Przypomnijmy, że inicjatywa „WF z AWF – Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości” jest realizowana we współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Alfabet ruchowy i podstawowe umiejętności ruchowe dla dzieci w wieku 6–12 lat (PDF 8,44 MB)

Źródło: MNiSW

_

19 marca 2024 r.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7334263

Skip to content