Akwizytorzy szczęścia

Akwizytorzy szczęścia

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

Nakładem Muzeum Etnograficznego w Toruniu ukazało się drugie wydanie książki „Akwizytorzy szczęścia. O dawnych i współczesnych kolędnikach” autorstwa Huberta Czachowskiego, Agnieszki Kostrzewy i Hanny M. Łopatyńskiej. Pierwsze wydanie w 2004 roku towarzyszyło czasowej wystawie pod tym samym tytułem. W nowej edycji książki zamieszczone zostały wzbogacone, rozbudowane i uaktualnione teksty oraz bogata ikonografia.

„Akwizytorzy szczęścia. O dawnych i współczesnych kolędnikach” są książką  monograficzną sumującą wiedzę na temat jednego z najstarszych, a zarazem wciąż żywych zwyczajów ludowych. Termin kolędowanie autorzy ujęli w szerokim kontekście kulturowym; nie ograniczając go tylko do okresu Bożego Narodzenia, ale rozszerzając na podobne zachowania występujące aż do Wielkanocy. W książce zamieszczono 3 teksty w sposób wszechstronny i analityczny traktujące temat, a także bogatą ikonografię: archiwalne i współczesne ilustracje oraz zdjęcia pokazujące różnorodność grup kolędniczych, jak również fotografie najciekawszych rekwizytów kolędniczych znajdujących się w polskich muzeach.

Książkę otrzymać można bezpłatnie, pokrywając jedynie koszty przesyłki. Wystarczy skontaktować się muzealnym sklepikiem, aby ustalić szczegóły transportu (pocztą, kurierem lub paczkomatem): sklepik@etnomuzeum.pl,  tel. 56/622 80 92 (w. 55).

Publikację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Link do filmu promocyjnego: https://youtu.be/rQa_PdeNhNE
Link do informacji na stronie MET: http://etnomuzeum.pl/akwizytorzy-szczescia/
Fot. Muzeum Etnograficzne w Toruniu
Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039762