Aktywna niedziela i 3 medale judoków MKS Olimpijczyk Włocławek

Aktywna niedziela i 3 medale judoków MKS Olimpijczyk Włocławek

Na matach w Piasecznie w niedzielnych zawodach 14 marca, na 4 polach walki wystartowało 566 zawodników z 52 klubów z Polski.

Frekwencja na zawodach była bardzo duża. Do tego poziom zawodów dość wysoki. Niektóre walki stały na bardzo wysokim poziomie i to już w kategorii dzieci, dlatego było bardzo ciężko zdobyć medal .

Dla młodszych judoków Olimpijczyka był to drugi start w tym roku. Wyniki nie do końca satysfakcjonowały, ale są to tylko sprawdziany – turnieje kontrolne – w porównaniu do tego, co czeka judoków za 2-3 lata w Mistrzostwach Polski Młodzików.

Na uwagę zasługuje bardzo udany start Wiktora Borkowskiego, który mimo, iż zdobył “tylko” brązowy medal, stoczył bardzo dobre walki. W walce półfinałowej, którą przegrywał, wykonał piękną akcje rzutową na URA NAGE, która w roczniku starszym dałaby mu zwycięstwo. Niestety, rzut ten w grupie U12 jest zakazany i ostatecznie nie zaliczono akcji.

Swoją dobrą formę zachowuje Roksana Sobucka, tym razem zdobywając srebrny medal, natomiast słabiej powalczyli Nicola i Oliwier Spychalcy, kolejne nadzieje Olimpijczyka. Tym razem najwyżej na podium znalazła się Aleksandra Kiczorowska.

 

Wyniki zawodników MKS Olimpijczyk:

U12 (2010-2011)

1m – Aleksandra Kiczorowska

3m – Wiktor Borkowski

 

U14 (2008-2009)

2m – Roksana Sobucka

5m – Nicola Spychalska

5m – Liliana Warzyńska

9m – Oliwier Spychalski

 

U16 (2006-2007)

5m – Łukasz Kordyl

9m – Anna Kordyl

 

Trenerzy:

Aneta Szczepańska

Roman Stawisiński

 

 

Źródło: facebook.com/olimpijczykwloclawek

Fot. facebook.com/olimpijczykwloclawek

17 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,558