Aktywna i ekologiczna niedziela

Dzieci i dorośli podczas pikniku i warsztatów w plenerze.

Aktywna i ekologiczna niedziela

Bydgoszcz logo

W Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim odbędzie się druga edycja pikniku rodzinnego. Organizatorzy zapraszają 26 maja na dzień pełen aktywności, rowerowych wyzwań, ekologicznych przygód.

„Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” to propozycja dla wszystkich mieszkańców – zarówno tych dużych, jak i małych. W malowniczym otoczeniu parku, na świeżym powietrzu, w sąsiedztwie V Śluzy (na wysokości Czarnej Drogi) przygotowanych zostanie szereg atrakcji.

Na najmłodszych uczestników czekać będą konkursy i animacje o tematyce ekologicznej. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę m.in. o segregacji odpadów, a dobre odpowiedzi nagrodzone będą ekogadżetami. Bydgusia zadba o kondycję uczestników podczas energicznej zumby. Z kolei na stoisku „Aktywnych Miast” będzie można dowiedzieć się więcej na temat Rowerowej Stolicy Polski, która staruje już 1 czerwca br. Na aktywnych bydgoszczan czekać będą gry miejskie, specjalne okolicznościowe odznaki w aplikacji oraz facebookowy konkurs niespodzianka. Specjalne wyzwania czekają też dla spacerowiczów, biegaczy i entuzjastów nordic walking. Do zdobycia wiele atrakcyjnych nagród! Więcej szczegółów na: aktywna.bydgoszcz.pl.

O najmłodszych uczestników eventu zadbają animatorzy, którzy szykują na ten dzień mnóstwo atrakcji. W  programie między innymi quizy, koło fortuny z rowerowymi zagadkami i grami, konkursy  i zabawy sportowo-sprawnościowe plus wielkie bańki mydlane i wyczynowy tor przeszkód dla dzieci.

Przy okazji pikniku, na stoisku Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, będzie możliwość skonsultowania i zgłaszania projektów, ale także zapisania się na rodzinną grę terenową. Bez wątpienia zielona i piękna okolica szczególnie zachęci do udziału w zabawie.

W programie wydarzenia nie zabraknie okazji do odpoczynku w EKOstrefie. O poczęstunek zadba Rada Osiedla Okole. W okolicy stacjonować będzie również budka z lodami o wyjątkowych smakach.

Podsumowaniem pikniku będzie akcja sprzątania z Radą Osiedla Wilczak-Jary. Warto zadbać o wyjątkowy Park nad Starym Kanałem, pokazać innym swój sprzeciw wobec śmiecenia, a także inspirować i edukować najmłodszych do dbania o najbliższe otoczenie, miasto i planetę.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.

Plakat informacyjny imprezy plenerowej

 

Źródło: bydgoszcz.pl

_

21 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181608

Skip to content