Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury

żonkile

Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury

Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” zaprasza szkoły, biblioteki i instytucje kultury do włączenia się 19 kwietnia w obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim i do udziału w organizowanej od 11 lat akcji Żonkile.

Jeśli chcecie otrzymać materiały edukacyjne i włączyć swoją placówkę w obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim, wyślijcie formularz zgłoszeniowy do 14 kwietnia.

 

W 80. rocznicę powstania Muzeum udostępni Państwu nowe materiały edukacyjne, każdy dopasowany do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży w danym wieku. Ofertę wzbogacą opowiadania uznanych autorek: Katarzyny Ryrych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz film “Zdążyć przed Panem Bogiem” stworzony przez Hi-Story, a wyprodukowany przez Muzeum POLIN.

Wszystkim materiałom towarzyszą scenariusze lekcji, które ułatwią nauczycielom i nauczycielkom przeprowadzenie zajęć dotyczących powstania w getcie warszawskim.

Dla wszystkich osób zgłoszonych do akcji Muzeum zorganizuje szkolenia online, dotyczące możliwości włączenia się w akcję Żonkile i wykorzystania towarzyszących jej materiałów edukacyjnych.

Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj

 

Źródło: polin.pl

16 stycznia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189429

Skip to content