Akcja „Wyślij pocztówkę w stulecie niepodległości”

Akcja „Wyślij pocztówkę w stulecie niepodległości”

Muzeum Etnograficzne w Toruniu wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Pocztą Polską przygotowało okolicznościową serię pocztówek wydanych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kartki można otrzymać bezpłatnie w kasach Muzeum (w Toruniu i Wielkiej Nieszawce), wysłać natomiast w dowolnym punkcie pocztowym. Pierwsze osoby wraz z kartkami otrzymają również okolicznościowe znaczki pocztowe.

Na projektach znalazły się obiekty ze zbiorów Muzeum, które swą treścią w szczególny sposób nawiązują do tematyki niepodległościowej. Są to: rzeźba Piłsudski walczy z czerwonym smokiem Zdzisława Słoniny, obraz Powrót Torunia do Macierzy Wiktora Chrzanowskiego oraz Cud nad Wisłą – obraz na szkle autorstwa Janiny Jarosz.

Nasza akcja to szczególna okazja do włączenia się w tegoroczne obchody i podzielenia się z najbliższymi wspomnieniami i emocjami związanymi z wolnością, solidarnością, historią i przyszłością Polski. Akcja trwa do wyczerpania nakładu.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6869211