Akcja WOAK-u “Seniorze – podaj dalej!”

Akcja WOAK-u “Seniorze – podaj dalej!”

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zainicjował akcję “Seniorze – podaj dalej”, mającą na celu nie tylko aktywizację edukacyjną, kulturalną i społeczną osób starszych. Projekt ma pomóc seniorom, odizolowanym od rodziny i przyjaciół, przetrwać okres pandemii koronawirusa, ciekawie spędzić czas i zachęcić ich do skoncentrowania się na własnym rozwoju.

Zadaniem każdego uczestnika akcji jest zapoznanie się z zadaniem publikowanym na stronie WOAK-u, a następnie skontaktowanie się ze znajomą osobą i zobowiązanie ją do przekazanie informacji swoim przyjaciołom oraz – co ważne – zobligowanie ich do rozpowszechnienia wiadomości.

Seniorzy mogą kontaktować się z organizatorami akcji na Facebooku Centrum Aktywizacji Seniorów – Stowarzyszeniu Aktywnych Seniorów, na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu: www.woak.torun.pl lub za pośrednictwem Messengera z Alicją Usowicz.

W poniedziałki, środy i piątki na stronie WOAK-u oraz Facebooku będą pojawiały się zadania do wykonania przez osoby starsze, a następnie przekazania drogą telefoniczną (lub inną) kolejnemu seniorowi.

Propozycje działań są bardzo różnorodne i uwzględniają wspieranie zdrowia fizycznego i psychicznego osób starszych w trudnym czasie pandemii.

Oprac. Anna Siemińska

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159220

Skip to content