Akcja “Rower Pomaga”

Akcja “Rower Pomaga”

Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza do 6. edycji akcji “Rower Pomaga”. Celem akcji jest zachęcanie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku do Domu Dziecka lub organizacji społecznej.

Tradycyjnie akcja łączy tematykę ekologiczną ze społeczną – na stronie roweropomaga.pl funkcjonuje specjalny kalkulator CO2. Rowerzyści po wpisaniu przejechanych na rowerze kilometrów od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze, o ile ograniczyli emisję CO2 dzięki wybraniu roweru zamiast samochodu.

Do tej pory w 2020 roku przejechano 37 612 km, a ten dystans ciągle rośnie!  W tym roku – 1 rower to 1 milion kilometrów. Arka czeka także na typy miejsc, do których mają trafić rowery.

W 2018 roku ten dystans wynosił ponad 62 miliony kilometrów, co przełożyło się 62 wymarzone rowery rozdane do Domów Dziecka oraz świetlic środowiskowych. W sumie od pierwszej edycji akcji w 2015 roku, do dzieci trafiły 283 rowery.

Idea

  • rower pomaga ludziom – jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.
  • rower nie szkodzi Ziemi – rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.
  • rower daje radość dzieciom – dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na naszej stronie. Każde 20 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu akcji sponsorzy akcji nagrodzą rowerami, które przekażemy do Domów Dziecka.
  • rower integruje – gminny, firmy i organizacje rowerowe mogą zgłaszać swoje własne szczegółowe cele rowerowe. Do każdego celu będzie przypisana dodatkowa pula rowerów dla potrzebujących dzieci. To doskonały sposób, by wesprzeć Domy Dziecka ze swojej okolicy i zintegrować lokalną społeczność wokół wspólnego celu.

 

Jak to działa?

Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko. Wpisz przejechane kilometry na rowerpomaga.pl lub lub dołącz do akcji na pod linkiem Endomondo. Twój wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery.

Więcej o zasadach

Baner akcji "Rower pomaga"

Baner akcji “Rower pomaga”

 

Źródło: rowerpomaga.pl, fundacjaarka.pl/

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164584

Skip to content