Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Dziel się Uśmiechem”

Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Dziel się Uśmiechem”

 

18 września rusza kolejna edycja akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Dziel się Uśmiechem”, współorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. W ramach akcji odbędą się bezpłatne przeglądy stomatologiczne w wybranych szkołach podstawowych 5 województw: wielkopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego. Dodatkowo w całej Polsce, do końca roku szkolnego, wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża  będą prowadzić zajęcia edukacyjne z zakresu higieny jamy ustnej.

Aż 76% dzieci w naszym kraju ma próchnicę i na każde dziecko przypadają średnio 3 chore zęby – wynika z danych zebranych przez IPSOS podczas czwartej edycji programu „Dziel się Uśmiechem”. Polska jest również jednym z krajów europejskich o najwyższym poziomie próchnicy wśród dzieci.

Jak podkreślają eksperci, fatalny stan higieny jamy ustnej wśród najmłodszych jest wyjątkowo alarmujący, gdyż prowadzi do ciężkich chorób, przez co może rzutować na całe dorosłe życie. Chore zęby to nie tylko problem stomatologiczny i estetyczny – lekarze wiążą je z m.in.: chorobami serca, rakiem trzustki czy chorobami układu oddechowego. Tymczasem próchnicy można zapobiegać dzięki właściwej profilaktyce. Wystarczą 4 kroki, aby zadbać o zdrowie zębów i zmniejszyć ryzyko próchnicy.

Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi materiałami prasowymi. Znajdą w nich Państwo m.in.:

  • ikonografikę „Próchnica u dzieci w Polsce”:

 

Więcej informacji o programie „Dziel się Uśmiechem” można znaleźć na stronach:

www.pck.pl/dzielsieusmiechem oraz www.mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem

Dodatkowych informacji udziela:
Nina Osucha
nina.osucha@grayling.com
tel: 607 070 365
 

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134788