Akcja „Podaruj wiersz”

Akcja „Podaruj wiersz”

Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił. Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją akcji zainicjowanej przez Fundację Zbigniewa Herberta -„Podaruj wiersz”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Arentowicza oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział we Włocławku pragną zaprosić wszystkich chętnych do odręcznego przepisania wybranego przez siebie wiersza i ofiarowania tego przepisanego wiersza komuś, o kim myślą, że będzie to dla niego ważne. W ten sposób staramy się zachęcać uczestników akcji do spojrzenia na wiersz jako dar, który można ofiarować wybranej osobie na kartach papeterii dostępnych w naszej bibliotece i filiach bibliotecznych. Wiersz można również podarować drogą elektroniczną w wersji cyfrowej. Wystarczy przesłać wybranej osobie zdjęcie ręcznie przepisanego wiersza i nagranie z odczytaniem przepisanego wiersza.

 

Źródło: biblioteka.wloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165158

Skip to content