Akcja „Korki”

Akcja „Korki”

Rusza kolejna już odsłona koordynowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” akcji pn.: „Korki”. Tegoroczna edycja jest kontynuacją i zarazem przedłużeniem zapoczątkowanych w 2011 roku działań. Ich celem, obok popularyzowania idei opieki paliatywno-hospicyjnej czy budzenia poczucia solidarności z osobami będącymi u schyłku życia, jest również kształtowanie postaw proekologicznych, a co za tym idzie – podnoszenie świadomości ekologicznej.

Organizatorom szczególnie mocno zależy na uwrażliwianiu na powyższe problemy dzieci i młodzieży, dlatego też niniejsze zaproszenie adresowane jest przede wszystkim do szkół toruńskich, ale także do szkół w całym regionie.

Organizowane działanie polega na zbiórce plastikowych nakrętek. Zbierać można wieczka, korki, pokrywki i zakrętki od najróżniejszych opakowań. Szczególnie pożądane są nakrętki z plastikowych butelek, np. po wodzie mineralnej, napojach, sokach, mleku, szamponach, detergentach czy też chemii gospodarczej, które wykonane są z polipropylenu. Nie ma znaczenia, jaki będzie ich kształt i kolor, a także producent. Liczy się ilość – im więcej kapsli, korków i nakrętek, tym lepiej.

W minionym roku szkolnym partnerami działania było blisko sześćdziesiąt instytucji, m.in. placówki edukacyjne, opiekuńczo-wychowawcze oraz kulturalno-oświatowe, a także prywatnych firm i osób (lista dotychczasowych partnerów).

Akcja prowadzona jest bezterminowo! Do wspólnego zbierania może włączyć się każdy zainteresowany.

Szczegółowe informacje można uzyskać u koordynatora akcji, pod numerem 691 988 080.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129220