Akcja “Jestem widoczny, jestem bezpieczny”

Akcja “Jestem widoczny, jestem bezpieczny”

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - logoKuratorium Oświaty w Bydgoszczy zaprasza szkoły podstawowe i przedszkola do włączenia się w akcję „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, której celem jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W bieżącym roku formuła została poszerzona o program online, który będzie dostępny na Facebooku Caritas Diecezji Toruńskiej 22 września o godz. 10.00. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

Już dwunasty raz, od 21 do 25 września 2020 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowego Caritas Diecezji Toruńskiej im. Jana Pawła II w Przysieku prowadzone będą przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz służb medycznych i sanitarnych zajęcia dla uczniów klas 0-3 szkół podstawowych z zakresu edukacji komunikacyjnej.

Scenariusz emitowanego na żywo programu powstał w oparciu o wielośrodowiskową współpracę. W projekcie uczestniczą przedstawiciele kultury, sportu i rekreacji, służb mundurowych i sanitarnych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz medycy. Program został tak skonstruowany, aby ucząc bawić, a bawiąc uczyć. Może w nim uczestniczyć każda szkoła podstawowa i przedszkole. Organizator przygotował ponadto konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu komunikacyjnym, w którym nagrody stanowią opaski odblaskowe dla uczniów.

Akcja objęta jest patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023511