Akcja “Archiwum Pandemii A.D. 2020” trwa!

Akcja “Archiwum Pandemii A.D. 2020” trwa!

Zapoczątkowana w kwietniu br. akcja „Archiwum Pandemii A.D. 2020″. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)” nadal trwa. Archiwa Państwowe zachęcają do udziału i przekazywania swoich świadectw okresu pandemii.

Chcesz, aby następne pokolenia dowiedziały się, jak żyliśmy w czasie pandemii wywołanej koronawirusem? Zadbaj o to i przekaż swoje relacje i materiały, które stanowić będą bezcenne źródła historyczne dla kolejnych pokoleń.

W ramach akcji, według danych na początek września 2020 r., swoje materiały dotyczące pandemii wywołanej koronawirusem przekazało już ponad 150 darczyńców – osób prywatnych, firm i instytucji. W sumie do zasobu Archiwów Państwowych trafiło ponad 4 tysiące zdjęć, filmów, rysunków, plakatów, ulotek, ogłoszeń i dokumentów ukazujących życie w czasie pandemii oraz przeobrażenia, jakie wymusił ten szczególny czas.

Więcej informacji: Archiwum Pandemii A. D. 2020

Źródło i fot.: Naczelna Dyrekcja Archiwów

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163709

Skip to content