Akademia Prawa w Browarze B. – nabór trwa do 31 maja

Akademia Prawa w Browarze B. – nabór trwa do 31 maja

logockbrowarb Włocławek

Centrum Kultury “Browar B.” we Włocławku zaprasza na warsztaty z edukacji prawnej do Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży “PARAFKA”. Przesłanką uruchomienia tego projektu jest m.in. przeświadczenie, iż kultura człowieka ma wymiar wielopłaszczyznowy. Jednym z jej aspektów jest znajomość prawa oraz stosunek do obowiązującego systemu prawnego.

Kształtowanie postaw obywatelskich, także poprzez wpajanie szacunku do prawa, to jeden z najważniejszych obowiązków jaki mamy wobec młodego pokolenia.

Akademia ma na celu budowanie i rozwój świadomości prawnej dzieci i młodzieży. Zadaniem wykładów i warsztatów o różnorodnej problematyce jest przygotowanie młodego pokolenia do odpowiedzialnego i bezpiecznego funkcjonowania w ramach reguł państwa prawa oraz zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Szczególnie dużo uwagi Akademia poświęca zagrożeniom, które niesie ze sobą świat technologii informatycznych. Ta tematyka jest wyjątkowo istotna, albowiem żyjemy w czasach, w których internetowy obrót prawny stał się codzienną praktyką, także najmłodszych grup naszego społeczeństwa.

Adresatem zajęć są różne grupy wiekowe – począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na uczniach klas maturalnych.

Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna. Opisy poszczególnych modułów szkoleniowych można znaleźć tutaj

Obecnie trwa nabór dzieci i młodzieży na warsztaty. Zajęcia będą nieodpłatne.

Wszystkie osoby i podmioty zainteresowane udziałem w tym projekcie zachęcamy do wypełnienia i przesłania deklaracji, którą można pobrać poniżej.

Deklarację można wypełnić elektronicznie. Prosimy ją przesłać na adres parafka@ckbb.pl w terminie do dnia 31 maja 2021 r.

Parafka-deklaracja

Źródło: ckbrowarb.pl

 

11 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185675

Skip to content