Akademia Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Z początkiem roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w trzech obszarach: w domu, w szkole i w drodze do szkoły poprzez propagowanie prawidłowych zachowań, jak również przekazywanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Każda ze szkół, która zadeklaruje udział w programie, otrzyma bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych – płytę CD, zawierającą materiały dla nauczycieli wraz ze scenariuszami zajęć lekcyjnych, atrakcyjne graficznie książeczki z propozycją edukacyjnych zabaw oraz poradami dla dzieci i rodziców, a także certyfikat potwierdzający udział szkoły w programie. Tegoroczne materiały „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zostały również uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Cały program został opracowany przez pedagogów-metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Szczegółowe informacje z regulaminem oraz formularzem rejestracyjnym, dostępne są na stronie internetowej:

https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887683