Webinaria z symulacji branżowych dla nauczycieli

symulacje branżowe

Webinaria z symulacji branżowych dla nauczycieli

Krajowe Biuro eTwinning zaprasza nauczycieli szkół branżowych i techników do udziału w bezpłatnych, dwuetapowych szkoleniach. Pierwsze z nich jest adresowane do nauczycieli ze szkół o profilu gastronomicznym, a kolejne o profilach: hotelarstwo-turystyka, logistyka i spedycja, marketing, fryzjerstwo i kosmetologia oraz mechanika pojazdów. Podczas szkolenia uczestnicy wcielą się w rolę menedżerów wirtualnych przedsiębiorstw i podejmą decyzje biznesowe dotyczące wszystkich obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Webinaria z symulacji branżowych

Symulacje branżowe to cykl szkoleń przygotowany przez Krajowe Biuro eTwinning. W wydarzeniach on-line będą mogli uczestniczyć nauczyciele z techników i szkół branżowych o profilach: gastronomia, hotelarstwo-turystyka, logistyka i spedycja, marketing, fryzjerstwo i kosmetologia oraz mechanika pojazdów.

Bezpłatne szkolenia będą składać się z dwóch etapów. Podczas pierwszego nauczyciele wezmą udział w kursie on-line, podczas którego w praktyczny sposób poznają narzędzia eTwinning służące do prowadzenia projektów międzyszkolnych. Druga część szkolenia to webinarium „Wirtualny biznes, realne kompetencje”.

W czasie szkolenia uczestnicy będą wcielać się w rolę menedżerów wirtualnych przedsiębiorstw i podejmować realistyczne decyzje biznesowe dotyczące wszystkich obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa – od planowania oferty, poprzez HR, inwestycje, marketing i finanse. Ich wirtualne przedsiębiorstwa będą konkurować ze sobą o klientów na rynku, a uczestnicy będą zabiegać o jak najlepszy wynik finansowy firmy, troszcząc się jednocześnie o zadowolenie pracowników i klientów.

Szkolenia odbędą się na platformach Moodle oraz eTwinning LIVE, w narzędziu Adobe Connect. Każdy uczestnik po zdaniu egzaminu otrzyma Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych oraz dostęp do symulacji dla 30 użytkowników.

Symulacje branżowe dla szkół o profilu gastronomicznym

Pierwsze symulacje branżowe są skierowane do nauczycieli szkół o profilu gastronomicznym. Kurs odbędzie się od 9 do 15 listopada br. Każdy uczestnik dostosowuje miejsce i czas nauki do swoich potrzeb oraz możliwości. Natomiast webinarium odbędzie 17 listopada w godzinach 17:00-20:00.

Więcej informacji o szkoleniu oraz formularz rejestracyjny na wydarzenie dla nauczycieli kierunków związanych z gastronomią znajduje się na stronie:  http://konferencje.frse.org.pl/VET1/index/lang:pl.

Rejestracja jest aktywna do 1 listopada 2020.

Nauczycieli innych przedmiotów zawodowych zachęcamy do śledzenia zakładki Przedsiębiorczość: https://etwinning.pl/kategoria/przedsiebiorczosc/.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164395

Skip to content